Naprawa prestashop

Naprawa prestashop

Najczęściej gdy psuje się prestashop mamy do czynienia z dwoma problemami, pierwszy to błąd kodu presty lub zewnętrznego modułu doinstalowanego do niej. Drugim rodzajem błędów są błędy serwera zazwyczaj dostajemy wtedy komunikat internal server error (500) i musimy zajrzeć głębiej do ustawień serwera.

Internal server error(500)

Przykładem częstego występowania błedu 500 jest konfiguracja tłumaczeń w prescie, błąd usuwa sie przed edycje w php.ini linijki max_input_vars = 1000 i zwiększenie ilości maksymalnej.

Biała strona prestashop

Wracając do naprawy prestashop pierwsze co musimy zrobić to usunąć tak zwaną białą stronę która ukrywa wszystkie komunikaty o błędach przed światem. aby tego dokonać musimy edytować plik config/defines.inc.php i zmienić w nim wartość _PS_MODE_DEV_ na true, dzięki temu będziemy mogli po przeładowaniu strony odczytać do nie działa w naszej preście.

Jeśli nie umiesz naprawić błędu sam poradź się specjalisty prestashop

2 Replies to “Naprawa prestashop”

 1. u mnie występuje taki błąd podczas ręcznego dodawania zamówienia. Podczas klikania “stwórz zamówienie” przeładowuje stronę i pojawia się błąd

  Ta strona nie działa
  Serwer xxxxx.xx nie może teraz obsłużyć tego żądania.
  HTTP ERROR 500

  Plik php.ini znajduje się po stronie usługodawcy serwera? Dodając do .htaccess wpis php_value max_input_vars 2500 nie pomaga

  1. Musisz zobaczyć logi serwera apache lub włączyć pokazywanie błędów php na serwerze. Tam będzie odpowiedź dlaczego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *